AKTUALITY

 

Nový program „Od semínka až po kostku cukru“

Pro podzimní dny jsme pro vás připravili novou exkurzi. Jejím úkolem je děti seznámit s pěstováním cukrové řepy u nás, jejím zpracováním, výrobou cukru a historií cukrovarnictví u nás. Je to jeden z nejvýznamnějších potravinářských oborů v České republice, který se proslavil a prosadil v celém světě. Program je vhodný pro děti ze základních a střeních škol. Součástí programu je i návštěva cukrovaru.

 

Pěstování cukrové řepy a výroba řepného cukru má v českých zemích 200letou tradici, neboť průmysl vždy patřil k významným pilířům české ekonomiky. Víte že, řepa se původně využívala jako krmná

plodina. Cukr z řepy poprvé získal berlínský lékárník A. S. Marggraf roku 1747 a první řepnou „cukrovarnu“ založil roku 1802 jeho žák F. C. Achard ve slezských Kuneráchv tehdejším Prusku. Řepnému cukru se zpočátku říkalo sladká sůl a byl velmi luxusním zbožím. První kostka cukru na světě vznikla roku 1843 v Dačicích. Před kostkou cukru tu byly cukrové klobouky, kopy a homole. Navštívíte cukrovar,který  byl založen roku 1831 knížecím rodem Thurn-Taxisů a  je nejstarším činným a zároveň nejvýkonnějším cukrovarem ve střední a východní Evropě.

 

Zpříjemněte si začátek školního roku výletem do pohádky


Jako malí skřítkové jste opět zváni na zámek v Libochovicích, kde v termínu od 1. 10 do 5. 10 probíhá pohádkový program „Země snů“. Zlý čaroděj z Temného lesa nám zaklel princeznu Sněženku a vy malí skřítkové jí můžete zachránit. Pokud se to povede, každý z vás dostane jako odměnu od princezny kouzelný kamínek, který se v noci rozsvítí a otevře vám cestu do Země snů, do země pohádek….

V zahradě zámku na vás čekají postavy Jiskřičky, která je trošku popletená ale má ráda vše co létá.  Strom zelenáč, plamínek Čmoudík, zlý skřet Loužička, kouzelná babička a v zámku pobývá zlý čaroděj z Temného lesa a zakletá princezna Sněženka. Vypravěč vám bude vyprávět příběh pohádkové „Země snů“.

Zajišťujeme dopravu od budovy školy smluvními dopravci z vašeho okolí. Program je dopolední. V úterý je rozšířený program i na odpoledne pro školní družiny! 

 

 

 

 

Soutěžně vzdělávací projekt Setkání s Prahou

Již několik let připravujeme pro žáky a studenty soutěžně vzdělávací programy v Praze, které jsou podporovány Magistrátem hl. m. Prahy. Jsou tématicky rozděleny do několika kategorií. Praha historická, Praha technická, Praha kulturní, Praha adventní. Pro děti z mateřských škol jsou připravené speciální programy Praha speciál. Každá skupina, která  navštíví v rámci tohoto projektu Prahu a pošle obrázek se svými zážitky nebo jinak výtvarně zpracovanou vzpomínku na výlet, je zařazena do slosování o ceny.

Praha historická

programy se zaměřují na doplnění poznatků získaných ve škole. Můžete se rozhodnout pro kompletní prohlídku Pražského hradu, návštěvu galerie nebo máme připravený program, který je takovým průřezem historické Prahy, nazvaný Královská cesta. Součástí je i program husitství v Praze, zařazeny jsou atraktivní návštěvy Staroměstské radnice a jejího podzemí, velmi hezký je program Praha plná strašidel. Ten je připravený pro děti z prvního stupně základních škol.

Praha technická

velmi atraktivní exkurzí je návštěva Barrandovského fundusu, staré čistírny odpadních vod  nebo moderní vodárny. Program o hvězdářích a jejich práci spojený s programem v Planetáriu je také oblíbený. Nejvyhledávanější exkurzí však zůstává Letiště a letecká technika. Tato exkurze do zákulisí našeho největšího letiště je doplněná o prohlídku historických letounů, které nám připomínají začátky létání na našem území

Praha kulturní

Prohlídka Národního nebo Stavovského divadla je velkým zážitkem pro každého návštěvníka Prahy. Pro děti ze základních škol vybíráme dopolední divadelní představení, které se mohou spojit s procházkou Prahy. Pro starší žáky a studenty zajišťujeme různá večerní divadelní představení dle aktuálního výběru.

Praha speciál

je určená pro děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol. Velmi oblíbeným programem na jaře nebo v podzimních dnech je výlet lanovkou na Petřín. Atraktivní je i plavba parníkem, návštěva Zoo nebo botanické zahrady.

V rámci tohoto projektu zajišťujeme i levné ubytování v Praze pro skupiny. Zprostředkujeme dopravu do Prahy autobusy se smluvními dopravci z vašeho okolí nebo je možné využít výhodné nabídky Českých drah, která probíhá v termínu od 15. září do 15. prosince 2012. Zpáteční cena jízdenky je účtována dle ujetých km od 60,- Kč do 200,- Kč.

Letáček s podrobnými informacemi zasíláme na školy. Pokud se k právě k vám nedostal, rádi ho ještě jednou pošleme. Pro informace můžete také volat do kanceláře 777613614 nebo poslat email: ca@veselyskolniautobus.cz

 

 

Soutěžní práce

 

 

 

1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 | 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q