AKTUALITY

 

Poznávací zájezd Paříž, Dowerské útesy, Canterbury, Londýn


Budete mít jedinečnou šanci v krátké době poznat a srovnat kulturu, atmosféru a architekturu dvou významných a krásných evropských velkoměst. Naše první zastávka bude v Paříži, hlavním i největším městě Francie. Následující den po přejezdu trajektem se projdeme po proslulých  bílých útesech již na britském pobřeží kanálu La Manche. Bílá barva útesů je dána jejich křídovým složením a svojí zářivě bílou barvou byly známy již v době antiky. Než dojedeme do Londýna zpříjemníme si cestu  zastávkou historickém městečku Canterbury s úžasnou katedrálou, která je jednou z nejstarších a nejznámějších dochovaných křesťanských staveb v Anglii a je součástí světového dědictví.

 

 

Program zájezdu:

1. den odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Paříže

2. den prohlídka města Paříž (Eiffelova věž, Champs Elyseés, náměstí Svornosti, Louvre ….) ve

večerních hodinách ubytování

3. den přejezd do přístaviště Calais a trajektem (eurotunelem) přejezd na britské pobřeží. Nenáročná

turistická procházka okolo útesů a přejezd do Canterbury s možností návštěvy katedrály

večer ubytování v anglických rodinách

4. den prohlídka nejvýznamnějších památek Londýna– Westminster Abbey, The Houses of Parliament,

Whitehall, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Piccadilly Cirkus, možnost  návštěvy některého

z vybraných muzeí, večer ubytování v anglických rodinách

5. den dokončení prohlídky Londýna - Tower of London, Tower Bridge, Katedrála sv. Pavla, přejezd

lodí do Greenwich (procházka královským parkem s nultým poledníkem, královskou observatoří

a námořní akademií, návštěva námořního muzea večer odjezd na trajekt (eurotunel)

6. den návrat do ČR

 

Cena zájezdu je 5. 980,- Kč (kompletní doprava, ubytovní 1x Fl, 2x ubytování v anglických rodinách

s plnou penzí, průvodce, poj. CK proti úpadku)

 

Program se dá upravit dle požadavku skupiny. Termíny jsou dohodou.

 

 

 

 

 

ITÁLIE – poznávací zájezd s možností koupání
Nabízíme 5 denní italskou klasiku s poznáváním nejkrásnějších památek Florencie a Říma s možností koupání. Ideální zájezd pro školní skupiny. Při tomto cenově dostupném zájezdu navštívíte město, kde budete putovat historii a v pozdějších odpoledních hodinách můžete relaxovat v Tyrhénském moři. Při cestě zpět se zastavíme na celý den ve městě renesance Florencii.

 

Všechny cesty vedou do Říma, říká jedno z přísloví. Odjezd na naší cestu je naplánován od d školy po obědě a v ranních hodinách dorazíme do Říma, který byl nazývaný ve starověku věčným městem. Byl jeden a půl tisíciletí středem Evropy a dějištěm významných historických událostí. Byl také  prvním velkoměstem v dnešním smyslu slova, metropolí Římské říše a později světské moci papežů. Řím je výstavou architektury a sochařství. Je zde bezpočet krásných náměstí se sochami a stavbami ze všech období

 

První den se seznámíme s městem na základním pěším okruhu.  zastavíme se na Piazza Navona  u  Fontanay di Trievi, na Piazza Spagna z antického Říma uvidíme Koloseum, Forum Romanum, Pantheon a množství další památek. V pozdějších odpoledních hodinách po ubytování budete mít možnost se vykoupat v Tyrhénském moři.

 

 

Ubytování je v bungalovech se sociálním zařízením, k dispozici je kuchyňka. V místě je také hřiště, restaurace a obchod se základními potravinami. Pláž je vzdálená cca 100 m od ubytování.

 

 

Druhý den se  budeme věnovat návštěvě papežského státu Vatikán a jeho muzeím. Odpoledne navštívíme jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť - antické město Ostia, kde se zachovaly celé ulice a části domů. Zde si  můžete udělat představu,jak vypadala antická města. Chrám Kapitol, lázně, obchody a dále například zrekonstruované divadlo, kde se dnes konají koncerty pod širým nebem. Velmi známý je tzv. Dianin dům, činžovní několikapatrový dům velikosti městského bloku, v jakých bydlela většina obyvatel antické Ostie i Říma. V pozdějším odpoledni budete mít možnost se opět vykoupat v Tyrhénském moři.

 

Následující den ráno opustíme oblast Říma a budeme se věnovat celodenní prohlídce renesančního města Florencie. Součástí bude i návštěva světoznámé galerie Uffizi. Jejími nejcennějšími skvosty jsou díla renezančních umělců – Botticelliho, Leonarda da Vinci, ale také vlámských a německých umělců té doby Dürera, Memlinga, van der Weydena a dalších. Díla florentské školy šestnáctého století, například Raffaela či Michelangela.  Za nejproslulejší dílo v galerii Uffizi je považován  Botticelliho obraz Primavera. Ve večerních hodinách budeme odjíždět směr ČR. Plánovaný příjezd ke škole je v dopoledních hodinách následujícího dne.

 

 

Cena 5.290,- Kč je vypočítávána při plném obsazení autobusu 45 studenty a pedagogický dozor v počtu 3 osob je zdarma. Každému pedagogickému pracovníkovi z uvedeného počtu je vyplaceno kapesné v hodnotě 55,- EU. Cena je kompletní a zahrnuje dopravu, ubytování, rezervace uvedených vstupů a vstupného do Vatikánských muzeí, Ostie a galerie Uffizi.

 

 

 

 

Nebojácní smrtelníci NOVÉ !!!

Na vědomost se dává, že v Zemi stínů a ohně, která se už od pradavána peklo nazývá, se chystá velkolepá slavnost: svátek všech čertů! Inebeští tvorové, nesmrtelní andělé, budou slavit svůj den. Zavítejte tedy k nám bránou z Říše lidí, na místo mezi nebem a peklem, kde se toho dne sejdeme, pekelníci a andělé - I další kouzelné bytosti z koutů celého světa.

Vězte, že jen ten, kdo chrabrostí a odvahou, vlastnostmi rytířskými, oplývá, se může navrátit zpět. Na ty, kteří však s duší čistou a neposkvrněnými úmysly přicházejí, čeká neobyčejné překvapení.

Akce je určená pro Mš, Zš I. stupeň a družiny

Termín  je stanovený na  29. 11. – 4. 12. 2012

Cena je kalkulovaná při 40 platících dětech + ped. dozor je zdarma. Ceny vypočítáváme na míru podle místa odjezdu!

 

1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 | 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q