AKTUALITY

 

Soutěžně vzdělávací projekt Setkání s Prahou

Již několik let připravujeme pro žáky a studenty soutěžně vzdělávací programy v Praze, které jsou podporovány Magistrátem hl. m. Prahy. Jsou tématicky rozděleny do několika kategorií. Praha historická, Praha technická, Praha kulturní, Praha adventní. Pro děti z mateřských škol jsou připravené speciální programy Praha speciál. Každá skupina, která  navštíví v rámci tohoto projektu Prahu a pošle obrázek se svými zážitky nebo jinak výtvarně zpracovanou vzpomínku na výlet, je zařazena do slosování o ceny.

Praha historická

programy se zaměřují na doplnění poznatků získaných ve škole. Můžete se rozhodnout pro kompletní prohlídku Pražského hradu, návštěvu galerie nebo máme připravený program, který je takovým průřezem historické Prahy, nazvaný Královská cesta. Součástí je i program husitství v Praze, zařazeny jsou atraktivní návštěvy Staroměstské radnice a jejího podzemí, velmi hezký je program Praha plná strašidel. Ten je připravený pro děti z prvního stupně základních škol.

Praha technická

velmi atraktivní exkurzí je návštěva Barrandovského fundusu, staré čistírny odpadních vod  nebo moderní vodárny. Program o hvězdářích a jejich práci spojený s programem v Planetáriu je také oblíbený. Nejvyhledávanější exkurzí však zůstává Letiště a letecká technika. Tato exkurze do zákulisí našeho největšího letiště je doplněná o prohlídku historických letounů, které nám připomínají začátky létání na našem území

Praha kulturní

Prohlídka Národního nebo Stavovského divadla je velkým zážitkem pro každého návštěvníka Prahy. Pro děti ze základních škol vybíráme dopolední divadelní představení, které se mohou spojit s procházkou Prahy. Pro starší žáky a studenty zajišťujeme různá večerní divadelní představení dle aktuálního výběru.

Praha speciál

je určená pro děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol. Velmi oblíbeným programem na jaře nebo v podzimních dnech je výlet lanovkou na Petřín. Atraktivní je i plavba parníkem, návštěva Zoo nebo botanické zahrady.

V rámci tohoto projektu zajišťujeme i levné ubytování v Praze pro skupiny. Zprostředkujeme dopravu do Prahy autobusy se smluvními dopravci z vašeho okolí nebo je možné využít výhodné nabídky Českých drah, která probíhá v termínu od 15. září do 15. prosince 2012. Zpáteční cena jízdenky je účtována dle ujetých km od 60,- Kč do 200,- Kč.

Letáček s podrobnými informacemi zasíláme na školy. Pokud se k právě k vám nedostal, rádi ho ještě jednou pošleme. Pro informace můžete také volat do kanceláře 777613614 nebo poslat email: ca@veselyskolniautobus.cz

 

 

Soutěžní práce

 

 

 

Na zážitkový školní výlet „Záhadný poklad“ na zámku Stránov u Ml. Boleslavi vás zve Jan Zbyněk Zajíc


Jeden z nejpohádkovějších zámků jsme zvolili pro naší akci „Záhadný poklad“, která letos již 8 rokem  baví děti i dospělé. Na zámku Stránov bylo natočeno několik filmů. Již v roce 1924 zde byl natočen první film, v roce 1933 zde byla natočená první česká zvuková detektivka „Záhada modrého pokoje“. Děti mohly zámek vidět v pohádkách „O svatební krajce“ nebo „Začarovaná láska“.

 

Náš příběh se odehrává před více než 400 lety v době, kdy se začaly formovat nové vědecké názory. Mnoho šlechticů si zve na své panství různé učence a mágy. Jedním z takových šlechticů byl i Jan Zbyněk Zajíc z Házmburku. Na svém hradě hostil alchymistu, který působil i na dvoře Rožumberků, pana Rodovského. Jemu se však podařilo napsat jen kuchařku. Každý začátek je těžký. Nikdo ale neví, že panu Janu Zbyňku Zajíci spolu s jeho přítelem panem Rodovským se podařil zkonstruovat stroj času. Pomocí něho se jednou za rok dostanou do naší doby a zvou si malé učence, aby je seznámili se svojí dobou.

 

Děti se tak dostanou na pozvání Jana Zbyňka Zajíce do doby před více než 400 lety. Uvidí jak lidé v té době žili, jak se oblékali. Mají možnost se potkat  s  učenci té doby jako byl Jan Jessenius, který se proslavil první veřejnou pitvou v Praze. Tycho Brahe je považován za nejlepšího a nejpřesnějšího pozorovatele hvězdné oblohy, jenž byl překonán až šedesát let po vynalezení dalekohledu. Johann Kepler byl astronom, který zjistil, že planety obíhají okolo Slunce po oběžných drahách ve tvaru elips. Bavor Radovský z Hustiřan pozve děti do své alchymistické dílny a pokusí se vyrobit zlato nebo elixír mládí.

 

Čeká vás tedy celodenní pestrý program plný neopakovatelných zážitků:

netradiční prohlídka zámku, rytířské hry a soutěže, naučná stezka, divadelní vystoupení družiny pana Jana Zbyňka Zajíce, dobové tržiště

 

Termín: 11. 6. – 15. 6. 2012    (9.00 hod – 14.00 hod)

 

Vzdálenost:

Praha 60 km, Mladá Boleslav  12 km, Mělník 45 km,  Nymburk 35 km,  Poděbrady 45 km, Jablonec nad Nisou 60 km, Česká Lípa 60 km, Litoměřice 70 km,  Slaný 70 km;  Kladno 75 km

 

Organizátorem akce je historická skupina při CK Veselý školní autobus, dále účinkuje skupina historického šermu Lepus a pomáhají studenti SŠ.

 

 

Nové programy, školní výlety,levné ubytování v Praze na jaro 2012


Na letošní rok máme připravené nové nebo upravené vzdělávací programy pro žáky a studenty v rámci projektu „Setkání s Prahou“. Tyto programy doplňují zábavnou formou znalostí získané ve vyučování a jejich součástí jsou soutěže o ceny.  Pro zajištění dopravy do Prahy můžete využít  velmi výhodné nabídky Českých drah, která platí do 15. května 2012. Všichni však nemají možnost se do Prahy dopravit vlakem. Nabízíme vám další naší službu zprostředkování zájezdové autobusové dopravy s odjezdem od budovy vaší školy. Máme smluvní dopravce po celé České republice.

Vzdělávací programy jsou jednodenní ale mohou být i na více dní. V tom případě vám poskytneme levné ubytování pro školní skupiny v Praze. Rovněž vám zprostředkujeme program a dopravu do blízkého i vzdálenějšího okolí Prahy (viz. školní výlety). Informace o projektu vč. cenové nabídky „Setkání s Prahou“ a „Vlakem do stanice Praha“ byly zaslány na školy. Pokud se k vám z nějakého důvodu nedostaly, můžete o ně požádat na emailové adrese ca@veselyskolniautobus.cz

Ubytování je v nově zrekonstruovaném objektu nedaleko centra. Pokoje jsou 2 – 8 lůžkové. Sociální zařízení je na dva pokoje (koupelna a WC). Na každém pokoji je televize. V ceně je rovněž wifi, mikrovlná trouba, vařič, varná konvice, zapůjčení žehličky, vysoušeče vlasů. V recepci je také trezor pro úschovu cenností. Cena ubytování pro školní skupiny je 300,- Kč/osoba vč. snídaně.

 

 
 
1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 | 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q