AKTUALITY

 

Příjímáme přihlášky na vánoční zájezdy

 


Přijímáme přihlášky na vánoční zájezdy. V letošním roce jsme pro vás připravili i zcela nové akce, které se vám jistě budou líbit. Jako v přecházejících letech pořádáme zájezdy do vánočně vyzdobených Drážďan, Vídně, Minichova a dalších měst. V nabídce máme ale i množství tuzemských vánoční výletů. Podrobné informce vám rádi poskyntneme v naší cestovní kanceláři nebo na tel. čísle 777 613 614.

 

NĚMECKO – DRÁŽĎANY(dějepis, přírodopis,výtvarná výchova,zeměpis)

Drážďany jsou nezřídka  přezdívány  jako  Florencie na Labi a to předevšímdíky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Většinaměsta vč. historického jádra byla při ničivém bombardování zničena. Drážďanským patriotům se však povedlo nemožné a dnes se lze opět obdivovat opravené majestátní paláce a kostely. Naším programem je dopoledne pěší procházka městem, odpoledne návštěva světoznámé obrazárny Zwinger nebo úžasného muzea hygieny, v pozdějších odpol. hodinách návštěva jednoho z nejstarších adventních trhů v Evropě.  Cena: 410,- Kč vč. vstupů (44 +3zdarma)

 

RAKOUSKO – VÍDEŇ (dějepis, zeměpis, němčina, výtvarná výchova)

Vydáme se po stopách největších evropských panovníků. Podíváme se k zámku Schönbrunn, k bývalému císařskému panství Hofburg, které připomíná slávu habsburské dynastie. Předcházet naší pěší procházce městem bude okružní jízda Ring Strasse. Navštívíme Umělecko-historické muzeum. Setkat se zde můžeme i s předměty, které sloužily pro vědu a výzkum Rudolfu II, obrazy světoznámých malířů,předměty ze starého Egypta, Řecka a Říma. Návštěvu ukončíme na známém radničním adventním trhu. Cena: 790,- Kč vč.vstupů (44+3 )

 

RAKOUSKO – LINZ aneb okno do budoucnosti (dějepis, zeměpis,informatika, fyzika, matematika, občanská výchova)

Ve velmi zajímavém interaktivním muzeu můžete vidět roboty rozestavěné v různých tvarech, vyzkoušet můžete klonování rostlin, ovládat počítač pomocí očí, podívat se na svoje kosti a vnitřnosti, prozkoumat nejmodernější technologii 3D projekce a zjistíte k čemu slouží tzv giga pixl fotografie. Při cestě se zastavíme v bývalém koncentračním táboře Mauthausen, prohlédneme si město Linz, které láká svými památkami a program zakončíme na vánočních trzích.  Cena:  800,- Kč vč. vstupu (44 + 3 zdarma)

 

RAKOUSKO – Retz čertovský průvod 3. 12. 2016

Máte výjimečnou příležitost skloubit kouzlo adventního času s průvodem různých masek čertů, tzv. Krampusů. A čerti to nejsou jen tak ledajací - ručně vyřezávané dřevěné masky, zvířecí rohy, které dosahují délky až jeden metr, přepychové hávy, koňská spřežení, pravé kožichy, řinčící řetězy a pyrotechnické efekty. Čertovské řemeslo se tady dědí z generace na generaci stejně tak jako cenné masky a kostýmy. Po cestě se zastavíme ve Znojmě, kde se podíváme na tradiční vánoční trh řemesel. Kromě toho je možné prohlédnou si Minoritský klášter či Znojemský hrad. Odjezd v 7.00 hod. Předpokládaný návrat v pozdějších nočních hodinách. Vhodné pro pracovníky školy a jejich rodinné příslušníky, školy, družiny ....

Cena: 890,- Kč (44 + 3 zdarma)

 

Advent v Seiffenu města hraček (nové) 26. listopadu 2016 - 18. prosince 2016

Seiffen je malebné městečko v Krušných horách, které proslulo výrobou dřevěných hraček a vánočních dekorací. Navštívíte muzeum hraček, kde ve třech patrech můžete sledovat historii i současnost hračkářské dřevěné výroby v německých Krušných horách. V muzeu je umístěno na 5 tiscí exponátů. Některé z vystavených exponátů nejsou za sklem a děti si mohou vyzkoušet jejich funkční mechanismy. V druhém a třetím patře jsou také herny s kostkami, hlavolamy a dalšími dřevěnými hračkami. Podváte se také do místního skanzenu, kde se seznámíte s životem místních horníků a řezbářů. Vánoční trhy ve zdejším městečku jsou vyhlášené široko daleko.

Cena: 450,- Kč vč. vstupů

 

CENY JSOU KALKULOVÁNY PŘI ODJEZDU Z PRAHY

 

Z tuzemských zájezdů vám nabízíme:

 

Vánoce před 100 lety

výlet do skanzenu v Přerově nad Labem, kde v jednotlivých chalupách se děti seznámí s jednotlivými svátky zimy od sv. Martina až po Tři krále

Když v pekle sněžilo   28.11. - 2. 12. 2016

pro  I. stupeň ZŠ jsme připravili nový zážitkový interaktivní program pod názvem „Když v pekle sněžilo“ o tom co se stane, když zlý Zmatek uhasí čertům oheň. Začátkem prosince, si tak můžete zpříjemnit předvánoční atmosféru výletem na zámek v Libochovicích. Děti jsou součástí příběhu a zažijí tak nevšední a nezapomenutelné dobrodružství při návštěvě nebe a pekla. Program je dopolední s návratem na oběd domů. V odpoledních hodinách probíhá program pro družiny.

Pověsti a čas Vánoc

Pohádky a pověsti to vše patří neodmyslitelně k času Vánoc. Nebe, peklo, betlémy a jak vypadaly staročeské Vánoce. V tvořivé vánoční dílně si vytvoříme nějakou vánoční ozdobu nebo tradičním způsobem nazdobíme vánoční stromeček. Tento malý dárek si také odvezeme domů.

Perníková chaloupka

Jak se má asi ježibaba o Vánocich, nezapoměla napéct nové perníčky. Dozvíme se jak to bylo opravdu s Jeníčkem a Mařenkou a nezapomeneme ani na vánoční tradice a zvyky. Chutný perníček si odvezeme domů.

Kouzelné Vánoce s Pavlem Kožíškem

kouzelnická vánoční show s naším největším kouzelnickým mágem Pavlem Kožíškem v jeho divadle. Uvidíme množství triků a spoustu zábavy zažijeme během jednoho dopoledne. Pro děti je připravená autogramiáda a fotografování s Pavlem Kožíškem.

Jak se vyrábí vánoční ozdoba

exkurze do tradiční sklářské výroby, kde Vánoce mají po celý rok. Klasická výroba foukaných vánočních kouliček, špiček a jiných ozdobiček. V podnikové prodejně si můžeme i něco hezkého na letošní stromeček koupit.

Vánoční Praha

pro mimopražské ale i pražské děti máme připravenou procházku vánoční Prahou s povídáním o historii ale i vánočních zvycích. K Vánocům patří mlsání a tak navštívíme také muzeum čokolády.

 

 

CENY JSOU DOHODOU PODLE MÍSTA ODJEZDU. INFORMACE NA TEL. ČÍSLE 777613614

Zážitková akce ZEMĚ SNŮ opět v Ploskovicích

V termínu 3. 10. - 7. 10. 2016 pro děti z mateřských škol, I. stupně základních škol a družin se bude konat na zámku v Ploskovicích zážitková pohádkouvá akce. Děti jako malí skřítkové přijedou do pohádkové Země snů, aby zachránily princeznu. Zlý čaroděj z temného lesa jí začaroval. Zažijí cestu plnou dobrodružství a napětí. Jako odměnu dostanou od princezny tajemný dárek, který je každý večer vrátí zpět do pohádkové země - Země snů.

 

Zámek v Ploskovicích je často vyhledáván jak českými, tak zahraničními filmovými produkcemi. Exteriéry či interiéry zámku se objevují v pohádkách, celovečních filmech, v seriálech, dokumentech ... Z pohádek je to Princ a Večernice, Jak si zasloužit princeznu, Jezerní královna, Čertova nevěsta, Duch nad zlato, Deváté srdce, Živá voda, Panna a netvor. Z poslední seriálů můžeme vybrat První republiku (2013) nebo Mušketýři - seriál BBC.

 

Hlavní program zážitkové akce Země snů trvá přibližně 60 - 70 minut. Děti se v přední zahradě zámku mohou nasvačit. Akce se odehrává v interiérech zámku a také v parku. Součástí jsou rovněž stánky, kde si děti mohou koupit suvenýrky a dárečky. Pro děti z družiny je připraven program odpolední. Cena je smluvní a zahrnuje kompletní výlet. Na 10 dětí poskytujeme 1 ped. pracovníka zdarma. Pokud jste na svůj email nebo poštou neobdrželi cenovou nabídku, radi vám jí zpracujeme na míru. Závaznou objednávku je třeba zaslat na email: ca.schurgerova@tiscali.cz.

 

Vzhledem k tomu, že děti jsou součástí pohádkového příběhu, doporučujeme vyrobit si skřítkovské čepičky.

 

 

Plamínek Čmoudík už na vás mává. Těšíme se na setkání v Ploskovicích.

 

Školní výlety a exkurze jaro 2016

I v letošním roce zde naleznete rozsáhlou nabídku různých druhů a kombinací školních výletů a exkurzí. Vedle klasických poznávacích a výukových výletů pořádáme také zážitkové výlety, které jsou spojené s dobrodružstvím a zábavou. V naší letošní nabídce najdete tipy na adaptační kurzy, zahraniční zájezdy, hotové školní výlety a novinou jsou tzv. stavebnicové výlety, kde si můžete jednotlivé části výletu vybrat sami.

 

Stavebnicové výlety - jsme do své nabídky zařadili pro velký zájem ze strany učitelů. Výhodou je, že pokud máte svoji představu o náplni výletu, zajistíme vám výlet podle vašich požadavků.


V dnesní době je velký zájem o adapatační kurzy. Do naší nabídky jsme pro letošní rok zařadili nabídku 5denního zájezdu do Polska. Ubytování je je v lázeňském městečku u Baltského moře. Polsko je v tomto ohledu zatím méně navštěvovaná země, ale má co nabídnout např. NP s polskými bizony a další atrakce. Tato destinace je cenově dostupná pro většinou studentů.


Tradičně máme širokou nabídku převážně jednodenní výletů určených  jako ideální doplněk probíraného učiva nejenom pro první a druhý stupeň základníxh škol. Tematicky zaměřené výlety po ČR lze realizovat během celého školního roku. Termíny si určujete sami. Dopravu zajišťujeme kvalitními autobusy pro 45 nebo 49 osob. Po celou dobu výletu vás bude provázet náš průvodce, který vás seznámí se zajímavostmi spojenými s výletem a organizačně ho zajišťuje. V naší nabídce zájezdů najdete akce věnované poznávání české přírody, dějin, kultury, umění, lidových tradic a řemesel; dále nabídka zahrnuje exkurze do různých výrobních podniků, návštěvy zoologickcýh zahrad, muzeí, skanzenů, výlety za pozhádkovými bytostmi a mnohé další okruhy.


Vícedenní školní výlet do této kategorie patří poznávací výlety v tuzemsku i zahraničí, sportovní kurzy, lyžařské výcviky i již výše zmíněné adapatční kurzy a zážitkové výlety. Samozřejmě můžeme zvolit i jejich různé kombinace. Je zcela zřejmé, že vícedenní výlety jsou spojeny s ubytováním. Ubytování je nabízeno zpravidla v jednoduchém druhu ubytovací kapacity a to v chatkách, chatách, rekreačním středisku, penzionu nebo v menším hotelu. Tyto výlety jsou většinou připravovány ve spolupráci s pedagoickým pracovníkem, který si vybere lokalitu a zvolí úroveň ubytování.


A na co bychom vás rádi v závěru školního roku pozvali?


Pro malé výletníky máme připravený tradiční výlet "Princeznin zámek". Sama princezna pozvala děti v termínu 23. května a 30. května na svůj zámek nedaleko Litoměřic, aby je seznámila s tím, jak se na zámku žije. Představí vám svého tatínka pana krále, kuchař si postěžuje, že princezna je vybíravá v jídle, potkáte zahradníka, komornou a další postavy

Pro malé i velké máme připravený zážitkový výlet, který je věnovaný 700. výročí narození Karla IV. a odehrává se na zámku v Libochovicích od 6. do 10. června. Jeho název zní tajemně: Záhadný poklad Karla IV.

 

Připravujeme také výlety do zábavných parků Evropy.

BELANTINS ZÁBAVNÝ PARK V NĚMECKU najdete zde některé atrakce, které jsou velmi moderní a unikátní v celém Německu. Mezi ně patří největší 38 m pyramida s vodní skluzavkou pro čluny - jedná se o obdobu horské dráhy, jen je na vodě.

LEGOLAN V NĚMECKU spoustu zábavy naleznete i v tomto zábavném parku vč. mini Evropy z kostiček lega

Ceny jsou kalkulované s odjezdem od školy podle skutečně ujetých km a jsou smluvní.


1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 | 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q