AKTUALITY

Školní výlety a exkurze jaro

I v letošním roce zde naleznete rozsáhlou nabídku různých druhů a kombinací školních výletů a exkurzí. Vedle klasických poznávacích a výukových výletů pořádáme také zážitkové výlety, které jsou spojené s dobrodružstvím a zábavou. V naší letošní nabídce najdete tipy na adaptační kurzy, zahraniční zájezdy, hotové školní výlety a novinou jsou tzv. stavebnicové výlety, kde si můžete jednotlivé části výletu vybrat sami.

 

Stavebnicové výlety - jsme do své nabídky zařadili pro velký zájem ze strany učitelů. Výhodou je, že pokud máte svoji představu o náplni výletu, zajistíme vám výlet podle vašich požadavků.


V dnesní době je velký zájem o adapatační kurzy. Do naší nabídky jsme pro letošní rok zařadili nabídku 5denního zájezdu do Polska. Ubytování je je v lázeňském městečku u Baltského moře. Polsko je v tomto ohledu zatím méně navštěvovaná země, ale má co nabídnout např. NP s polskými bizony a další atrakce. Tato destinace je cenově dostupná pro většinou studentů.


Tradičně máme širokou nabídku převážně jednodenní výletů určených  jako ideální doplněk probíraného učiva nejenom pro první a druhý stupeň základníxh škol. Tematicky zaměřené výlety po ČR lze realizovat během celého školního roku. Termíny si určujete sami. Dopravu zajišťujeme kvalitními autobusy pro 45 nebo 49 osob. Po celou dobu výletu vás bude provázet náš průvodce, který vás seznámí se zajímavostmi spojenými s výletem a organizačně ho zajišťuje. V naší nabídce zájezdů najdete akce věnované poznávání české přírody, dějin, kultury, umění, lidových tradic a řemesel; dále nabídka zahrnuje exkurze do různých výrobních podniků, návštěvy zoologickcýh zahrad, muzeí, skanzenů, výlety za pozhádkovými bytostmi a mnohé další okruhy.


Vícedenní školní výlet do této kategorie patří poznávací výlety v tuzemsku i zahraničí, sportovní kurzy, lyžařské výcviky i již výše zmíněné adapatční kurzy a zážitkové výlety. Samozřejmě můžeme zvolit i jejich různé kombinace. Je zcela zřejmé, že vícedenní výlety jsou spojeny s ubytováním. Ubytování je nabízeno zpravidla v jednoduchém druhu ubytovací kapacity a to v chatkách, chatách, rekreačním středisku, penzionu nebo v menším hotelu. Tyto výlety jsou většinou připravovány ve spolupráci s pedagoickým pracovníkem, který si vybere lokalitu a zvolí úroveň ubytování.


A na co bychom vás rádi v závěru školního roku pozvali?


Pro malé výletníky máme připravený tradiční výlet "Princeznin zámek". Sama princezna pozvala děti v termínu 23. května a 30. května na svůj zámek nedaleko Litoměřic, aby je seznámila s tím, jak se na zámku žije. Představí vám svého tatínka pana krále, kuchař si postěžuje, že princezna je vybíravá v jídle, potkáte zahradníka, komornou a další postavy

Pro malé i velké máme připravený zážitkový výlet, který je věnovaný 700. výročí narození Karla IV. a odehrává se na zámku v Libochovicích od 6. do 10. června. Jeho název zní tajemně: Záhadný poklad Karla IV.

 

Připravujeme také výlety do zábavných parků Evropy.

BELANTINS ZÁBAVNÝ PARK V NĚMECKU najdete zde některé atrakce, které jsou velmi moderní a unikátní v celém Německu. Mezi ně patří největší 38 m pyramida s vodní skluzavkou pro čluny - jedná se o obdobu horské dráhy, jen je na vodě.

LEGOLAN V NĚMECKU spoustu zábavy naleznete i v tomto zábavném parku vč. mini Evropy z kostiček lega

Ceny jsou kalkulované s odjezdem od školy podle skutečně ujetých km a jsou smluvní.


Poznávání Prahy za doby Karla IV - programy k 700. výročí narození panovníka

V letošním roce si všichni připomínáme 700. výročí od narození českého krále a římského císaře Karla IV., zvaného také Otec vlasti. Jak vypadala Praza ve 14 století? Jak se zde žilo a jak císař Karel IV. své rodné město změnil? Na všehcny toto otázky dostanete odpověď na některém z našich programů v rámci projektu "Setkání s Prahou".


Karel IV a jeho město - je známo, že tento panovník Prahu miloval. Rozšířil toto město tak, že se stalo svojí velikostí i významem srovnatelné s ostatními evropskými metropolemi. Na tomto výletě se vypravíme po stopách památek té doby. Tento program bychom mohli také nazvat Praha v období gotiky. Je určen pro Zš a Sš a součástí je také soutěž. Cena 150,-Kč/ žák zahrnuje průvodce a vstupné do vybraných objektů (katedrála sv. Víta, Starý královský palác, Anežský klášter, kde se nachází expozice středověkého umění v Čechách).

 

Setkání s Prahou Karla IV - na Pražském hradě si prohlédneme katedrálu, Starý královský palác. Ze zahrad Hradu uvidíte skoro na celé město a řekneme si něco o jeho historii. Tzv. Královskou cestou projdeme na Karlův most, kde žáci pomocí pracovního listu budou sami poznávat zajímavosti mostu. Navštívíme výstavu ve Staroměstské mostecké věži, zastavíme se u Domu U Kamenného zvonu, místa, kde se Karel IV. pravděpodobně narodil. Cena 140,- Kč/žák je vč. vstupů pro Zš a délka programu trvá cca 4 hodiny. Program se dá upravit i pro Sš ale cena je dohodou podle vstupů do vybraných objektů

 

Stopy Karla IV na Vyšehradě a Emauzy - žáci se seznámí s tím, proč Karel IV. upravil řád pro svou korunovaci a v předvečer korunovace se pěšky vydal na Vyšehrad, kde mu byly ukázány lyčené střevíce a mošny. Za jeho vlády změnil Vyšehrad významně svojí podobu. Emyuzy, které také panovník založil jsou významnou gotickou památkou, která byla značně poškozena v roce 1945. Délka programu je cca 3,5 hodiny. Součástí jsou pracovní listy. Cena 130,-Kč/ žák je pro Zš vč. vstupů a průvodce

 

 

 

ZÁHADNÝ POKLAD KARLA IV. (6.června - 10.června 2016)

Karel IV., zvaný Otec vlasti, přinesl českým zemím poklady nesmírné hodnoty, díky nimž mohly naše země a lid konečně vzkvétat. Založil univerzitu – jednu z vůbec nejstarších v Evropě, po něm pojmenovanou Karlova, a dal tak lidem obrovský dar, totiž vzdělání. Otevřely se dveře dosud nevídaným možnostem – začaly se rozvíjet vědní obory a přicházeli lidé, jejichž objevy a vynálezy lidem dodnes zachraňují životy!  Vydejte se s námi na cestu plnou dobrodružství, seznamte se s předními českými vědci a objevte záhadu pokladu Karla Čtvrtého!


- interaktivní oživlá prohlídka (vědci a učenci při své práci)

- divadlení vystoupení (šermířská skupina)

- rytířské hry

- naučná stezka

- tržiště

- soutěž o odhalení záhadného pokladu Karla IV.

 

Termín: 6. 6. - 10.6.2016

Místo konání: zámek Libochovice

Cena: dle místa odjezdu

 

Podbrobnou kalkulaci s odjezdem od vaší školy vám na požádání obratem vypočítáme a zašleme.

 

PRO DĚTI  Z MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A 1. -2. TŘÍD JE SPECIÁLNĚ UPRAVENÝ PROGRAM!

1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 | 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q