AKTUALITY

 

Svět Harryho Pottera - zájezd do Londýna

Jako novinku jsme do zájezdů do Velké Británie zařadili také návštěvu   ve Warner Bros. Studiích (nedaleko Londýna) , které více než deset let sloužily jako domovská základna filmů o Harrym Potterovi, Při prohlídce návštěvníci uvidí autentické scény, kostýmy,  rekvizity a efekty používané při výrobě všech osmi filmů o Harrym Potterovi-Mezi sérií dosud nikdy neviděných artefaktů  můžete  na tříhodinové prohlídce vstoupit na nejpamátnější scény ze všech filmů ze série, včetně  Velké síně, která je jednou z prvních scén, které byly vytvořeny. Byla postavena v roce 2000 pro první díl série, Harry Potter a Kámen mudrců a navrhl ji držitel ceny BAFTA, výrobní designnér Start Craig.

 

Velká síň je 636,5 m dlouhá a 12 m široká, s pevnou kamennou podlahou a nacházejí se v ní stoly a lavice používané ve filmech. Podíváte se do Brumbálovy pracovny, která byla vybudována na natáčení filmu Harry Potter a Tajemná komnata a je domovem Moudrého klobouku, Nebelvírova meče a Brumbálova psacího stolu obklopeného knihovnou se starodávným knihami. Stěny pracovny zdobí plejáda obrazů zhotovených přímo pro potřeby filmů, včetně dvou obrazů samotného profesora Brumbála. Nechybí kouzelnické kostýmy, létající košťata, pohybující se fantastická zvířata. Otevře se vám pohled do zákulisí natáčení filmů o čaroději z knih Harry Potterovi.

Mezi další hlavními lákadla patří obrovský pavouk Aragog, který  visí ze stropu. Fanoušci Harryho Pottera  mají možnost zapózovat v létajícím autě Ford Anglia z filmu Harry Potter a Tajemná komnata Nechybí ani Obludné obludárium a kouzelné zvíře hipogryf Klofan.

Od publikace první knihy britské spisovatelky J.K. Rowlingové  v roce 1997 si romány získaly obrovskou popularitu po celém světě. Filmové zpracování těchto knih se řadí mezi nejúspěšnější filmy všech dob. 

Termíny zájezdů do Velké Británie jsou přizpůsobeny požadavku skupiny. Návštěva studia lze také kombinovat s jednodenní návštěvou Londýna.

 

Pozvánka na pohádkovou akci Země snů v říjnu 2013

Již 8. rok probíhá na zámku v Libochovicích příbeh pod názvem - Země snů aneb tajemství noční oblohy. První týden v říjnu příjíždějí děti jako malí skřítkové, aby zachránily princeznu Sněženku. V pohádkové zahradě se setkají s různými postavami a musí překonat překážky, aby se dostaly až do zámku, kde na ně netrpělivě čeká princezna Sněženka. Děti zažijí dobrodružnou cestu pohádkovou zemí a překonají nemalé nástrahy. Program je určený pro děti z Mš a I. stupně Zš.

 

Organizátorem celé akce je Historická skupina Gaudy při cestovní kanceláři Veselý školní autobus. Na tuto akci zajistíme autobus a na požádání i pojistění dětí na úraz při výletech v tuzemsku. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se předem přihlásit na uvedeném tel. čísle nebo emailu z letáčku.

Poznávací zájezd Paříž, Dowerské útesy, Canterbury, Londýn


Budete mít jedinečnou šanci v krátké době poznat a srovnat kulturu, atmosféru a architekturu dvou významných a krásných evropských velkoměst. Naše první zastávka bude v Paříži, hlavním i největším městě Francie. Následující den po přejezdu trajektem se projdeme po proslulých  bílých útesech již na britském pobřeží kanálu La Manche. Bílá barva útesů je dána jejich křídovým složením a svojí zářivě bílou barvou byly známy již v době antiky. Než dojedeme do Londýna zpříjemníme si cestu  zastávkou historickém městečku Canterbury s úžasnou katedrálou, která je jednou z nejstarších a nejznámějších dochovaných křesťanských staveb v Anglii a je součástí světového dědictví.

 

 

Program zájezdu:

1. den odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Paříže

2. den prohlídka města Paříž (Eiffelova věž, Champs Elyseés, náměstí Svornosti, Louvre ….) ve

večerních hodinách ubytování

3. den přejezd do přístaviště Calais a trajektem (eurotunelem) přejezd na britské pobřeží. Nenáročná

turistická procházka okolo útesů a přejezd do Canterbury s možností návštěvy katedrály

večer ubytování v anglických rodinách

4. den prohlídka nejvýznamnějších památek Londýna– Westminster Abbey, The Houses of Parliament,

Whitehall, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Piccadilly Cirkus, možnost  návštěvy některého

z vybraných muzeí, večer ubytování v anglických rodinách

5. den dokončení prohlídky Londýna - Tower of London, Tower Bridge, Katedrála sv. Pavla, přejezd

lodí do Greenwich (procházka královským parkem s nultým poledníkem, královskou observatoří

a námořní akademií, návštěva námořního muzea večer odjezd na trajekt (eurotunel)

6. den návrat do ČR

 

Cena zájezdu je 5. 980,- Kč (kompletní doprava, ubytovní 1x Fl, 2x ubytování v anglických rodinách

s plnou penzí, průvodce, poj. CK proti úpadku)

 

Program se dá upravit dle požadavku skupiny. Termíny jsou dohodou.

 

 

 

 

 

1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 | 

Copyright 2010. VESELÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS

KONTAKT| DOMŮ

Webdesign & Development by 5Q